Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • • Salah Abdeslam został skazany na dożywocie za udział w zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku.  • • •

Zakłamane analogie wojen USA i Rosji

Kremlowskie trolle i boty, wspomagane zarówno przez skrajnie lewicowych, jak i skrajnie prawicowych pożytecznych idiotów ze świata zachodniego (jakich zawsze było pełno), prowadzą w trwającej wojnie informacyjnej akcję przypominania interwencji zbrojnych Stanów Zjednoczonych w XX i XXI w. Chodzi o to, by uzasadnić obecną inwazję Rosji na Ukrainę.

Jak nietrudno się domyślić, wszystko w tym zestawieniu jest kłamliwe i po prostu niemoralne. O wartości takich zabiegów najlepiej świadczy to, że wśród krajów rzekomo zaatakowanych przez USA propagandyści wymieniają choćby Koreę i Bośnię. Jest to kuriozalne kłamstwo. Kraje te były zaatakowane przez sąsiadów agresorów (w przypadku Korei wprost agentów NKWD jak Kim Ir Sen), a USA podjęły interwencję, by ochronić miliony ich mieszkańców przed ludobójstwem. Stany i sojusznicy nigdy nie planowali ludobójstwa w podbijanym kraju ani tym bardziej go nie realizowali, jak to za każdym razem robią Moskale. USA nigdy nie atakowały kraju demokratycznego, lecz interweniowały w krajach rządzonych przez dyktatury. I cóż za niespodzianka, w większości wypadków powiązanych mniej lub bardziej z Moskwą.

 

 


Źródło:

#Gazeta Polska Codziennie

Marcin Herman
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo