Z OSTATNIEJ CHWILI

MSZ skierował do Niemiec notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych • • • Minister Rau: uregulowanie kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej powinno zawierać m.in. wypłacenie przez Niemcy odszkodowania za materialne i niematerialne szkody wyrządzone państwu polskiemu • • •

Najnowszy sondaż. Zjednoczona Prawica na czele, spora strata KO

Zjednoczona Prawica wciąż utrzymuje przewagę sondażową nad Koalicją Obywatelską. Najnowsze badanie dla "Rzeczpospolitej" pokazuje 10-procentową różicę.

Zdjęcie ilustacyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica (37 proc.). Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 27 proc. badanych, Polska 2050 zdobyłaby 9 proc., a Lewica 8 proc.

- wynika z sondażu IBRIS opublikowanego w dzisiejszej "Rz".

Z sondażu wynika, że 58,1 proc. respondentów deklaruje chęć pójścia na wybory, gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę.  Badani zostali zapytani też w sondażu, na którą partię oddaliby swój głos.

37 proc. respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Z kolei na Koalicję Obywatelską swój głos oddałoby 27 proc. badanych. Polska 2050 może liczyć na 9 proc. poparcia, a Lewica na 8 proc. Natomiast na PSL zagłosowałoby 6 proc. respondentów, a na Konfederację - 5 proc. W sondażu 8 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na którą partię oddałoby swój głos.

Sondaż IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadzono w dniach 20-21 maja 2022 roku metodą telefoniczną CATI na próbie 1000 osób

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#sondaż #wybory

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo