Jak działa machina dezinformacji Putina? Sekret najbardziej wpływowych propagandystów Kremla!

Kim jest Władimir Sołowjow? Kim jest Margarita Simonyan, Olga Skabeeva? Jak ich programy wpływają na rosyjską opinię publiczną? Kim są najważniejsi ludzie w kremlowskiej propagandzie? Nowy film przygotowany przez ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich ujawnia kulisy dezinformacyjnej machiny Putina.

Zdjęcie autorstwa Connor Danylenko z Pexels

Rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku i do tej pory kosztowała życie tysięcy żołnierzy i cywili. Równolegle do konwencjonalnych działań zbrojnych toczona jest wojna informacyjna, w której pierwsze skrzypce odgrywają propagandyści Kremla. 

Sylwetki osób z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji przedstawia Ośrodek Studiów Wschodnich, w serii nagrań „Ludzie Putina”, publikowanych na YouTube.

W jednym z najnowszych odcinków filmowej serii Ośrodka Studiów Wschodnich ujawniono sporo nieznanych szerzej opinii publicznej faktów o najbardziej wpływowych elementach machiny dezinformacji Kremla. 

Nie jest tajemnicą, że prowadzący programów, instrukcje co do ich pożądanej zawartości otrzymują bezpośrednio z Kremla. Większość programów ma jeden przebieg: tezę stawia prowadzący, a goście muszą się do niej odnieść. Gdy dyskusja zbacza ze ścieżki, to prowadzący pełni rolę tego, który ma pilnować, aby zadana teza właściwie wybrzmiała.

Zobacz, jak działają propagandyści Kremla:

 

 Źródło: niezależna.pl, OSW

 

#Rosja #Ukraina

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo