Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Tusk do zmiany? 

Opozycja nadal nie jest w stanie zdecydować się na jedną taktykę w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Co raz częściej kwestionowane jest jednak przywództwo Donalda Tuska, który od niemal roku próbuje zjednoczyć wszystkie siły AntyPiS-u. Bezskutecznie. Czy ktoś pójdzie za Tuskiem? O tym i nie tylko przeczytać można już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online.

Gazeta Polska Codziennie

Zjednoczenie opozycji stało się niemal obsesją Donalda Tuska. Lider PO objeżdża kraj i przekonuje, że tylko pod jego przywództwem dojdzie do ostatecznego odsunięcia PiS od władzy. Tymczasem jednak w sondażach poparcie dla KO się zatrzymało. Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie.

We wtorkowej „Codziennej” także:

  • W sercu stolicy ginie zabytek

Kamienica Jana Sobierajskiego ma adres Marszałkowska 41. Jednak jej położenie decyduje o tym, że budynek stanowi ważny element zabudowy, współdecydujący o architektonicznym obliczu pl. Zbawiciela. Forma, w jakiej kamienica zostanie wyremontowana, w znacznej mierze określi przyszły klimat i charakter jednego z piękniejszych placów Warszawy.

  • Polska za prezydentem Andrzej Dudą

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę przemawiał przed Radą Najwyższą Ukrainy. Zdaniem wielu polityków i ekspertów z obu państw miało ono charakter historyczny. Pozytywnie wypowiedzieli się nawet politycy opozycji.

  • Siewierodonieck stanie się drugim Mariupolem?

Wszystko wskazuje na to, że Rosjanie koncentrują aktywność na mieście Siewierodonieck. Ukraińcy obawiają się zmasowanego i bezwzględnego ataku, jaki był udziałem Mariupola. Równocześnie pojawiły się doniesienia, że Rosjanie wyciągają z magazynów przestarzałe czołgi, bo zaczyna brakować im
sprzętu.

  • Dlaczego Erdoğan mówi „niet”

Z powodu agresji Rosji na Ukrainę i poczucia realnego zagrożenia nieobliczalnością wschodniego sąsiada Szwecja i Finlandia zdecydowały się na przełomowy krok i złożyły formalne wnioski o przyjęcie do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Sprzeciw prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana wobec akcesji obu państw do Sojuszu odczytywany jest w Europie jako wyraz polityki prorosyjskiej Ankary. Przede wszystkim jednak dla tureckiego prezydenta jest okazją, by załatwić kilka ważnych spraw.

  • Chrześcijański Indiana Jones

Ta historia jest jedną z największych zagadek świata. Choćby dlatego, że opisuje niepodważalny fenomen – o arce Noego bowiem słyszał niemal każdy człowiek pod niemal każdą szerokością geograficzną. I co ciekawe, wszystkie teksty na temat arki są niemal identyczne. Książka „Arka Noego odnaleziona” ks. Romana Piwowarczyka opisuje odnalezienie fragmentów arki ukrytej w lodowcu góry Ararat.

  • Tesla padła ofiarą oszustwa?

Należąca do najbogatszego człowieka Elona Muska spółka Tesla, światowy lider elektromobilności, została wyrzucona przez Wall Street z indeksu S&P500 ESG, mierzącego wyniki największych spółek spełniających kryteria zrównoważonego rozwoju. Musk nazwał tę decyzję oszustwem, a wskaźniki ESG „wcieleniem diabła”.

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. „Codzienna” we wtorek to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo