Wielki powrót! Widzew Łódź zagra w Ekstraklasie

Piłkarze Widzewa Łódź po ośmiu latach wracają do ekstraklasy. Awans wywalczyli w ostatniej kolejce 1. ligi wygrywając na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1. Po meczu na stadionie w Łodzi zapanowała szalona radość.

W Łodzi miała miejsce szalona radość
twitter.com/ciekawski27

W tabeli Widzew zajął drugie miejsce, za Miedzią Legnica, która już wcześniej zapewniła sobie powrót do krajowej elity. Łodzianie o punkt wyprzedzili Arkę, która przed ostatnią kolejką też miała jeszcze szanse na bezpośrednio awans. Gdynianie pokonali na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 2:1.

Widzew, czterokrotny mistrz Polski, ostatni raz w ekstraklasie występował w 2014 roku. Szanse na utrzymanie stracił wtedy... 22 maja, czyli dokładnie osiem lat temu, po porażce z... Podbeskidziem. Po kolejnym roku – z powodu kłopotów finansowych – również zakończonym degradacją, łodzianie nie przystąpił do drugoligowych rozgrywek. W następnym, już jako nowy podmiot, rozpoczęli grę i odbudowę dawnego blasku od piątego szczebla rozgrywkowego w kraju. Od tego momentu powrót do ekstraklasy zajął siedem lat.

W najnowszej historii Widzewa, najszybciej wydostał się z czwartej ligi, ale zarówno w trzeciej, w drugiej oraz pierwszej lidze spędził po dwa lata. W tym czasie od drużyny nie odwrócili się kibice, którzy od początku aktywnie uczestniczą w misji odbudowy zasłużonego dla polskiego futbolu klubu. Co rundę biją rekord kupionych karnetów, a mecze na nowym stadionie - niezależnie od poziomu rozgrywek - oglądało regularnie ponad 16 tys. widzów.

Po meczu na stadionie w Łodzi zapanowała szalona radość:

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Widzew Łódź

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo