Belgia wprowadza obowiązkową kwarantannę dla chorych na małpią ospę

Jak informuje serwis Politico, belgijski rząd zdecydował na zastosowanie obowiązkowej 21-dniowej kwarantanny dla pacjentów z małpią ospą. Na świecie wykryto na razie ok. 100 zachorowań na nowego wirusa.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Gorączka, bóle głowy, bóle pleców i mięśni, powiększone węzły chłonne oraz wysypka podsobna do ospy wietrznej - to najczęstsze objawy małpiej ospy. pomimo tego, że zakażenie wirusem objawia się raczej łagodnie, może mieć on i poważne symptomy, prowadząc przy tym do śmierci chorego.

W Belgii, która zdecydowała się na obowiązkową, trzytygodniową kwarantannę zakażonych, wykryto jak na razie 4 przypadki. Ostatni z nich został potwierdzony w ubiegły czwartek, a decyzja rządu zapadła dzień po tym. Jednak, jak przekazał belgijski dziennik "Le Soir", Belgijski Instytut Medycyny Tropikalnej stwierdził, że ryzyko większej epidemii w kraju jest niskie.

Przypadki zachorowań na małpią ospę zostały na razie potwierdzone w 13 krajach - Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwecji, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Austrii.

 

 


Źródło: politico, deutsche welle, niezalezna.pl

#małpia ospa

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo