Wolny świat ma dziś twarz Ukrainy

W niedzielę prezydent Polski Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z głową państwa ukraińskiego Wołodymyrem Zełenskim, a także wygłosił orędzie przed Radą Najwyższą, ukraińskim parlamentem. – Wolny świat ma dziś twarz Ukrainy. Z całego serca dziękuję za wasz opór, odwagę, umiłowanie wolności – powiedział prezydent Polski. – O wizycie prezydenta Dudy i nie tylko przeczytać można już w poniedziałkowej GPC – na papierze oraz online.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę udał się z niezapowiedzianą publicznie wizytą na ogarniętą wojną Ukrainę. Wygłosił orędzie przed Radą Najwyższą, podczas którego podziękował Ukraińcom za obronę Europy przed najazdem rosyjskiego imperializmu. – Pokazałaś, Ukraino, że jesteś wielka! Wasi bli scy, te miliony ludzi, którzy wyjechali z Ukrainy, nie są w naszym kraju uchodźcami, są naszymi gośćmi.

Zapewniam was, że kiedy tak dzielnie walczycie, oni są w polskich domach bezpieczni – zadeklarował prezydent RP. 

W poniedziałek w Gazecie Polskiej Codziennie także:

Lider PO nakręca spiralę nienawiści

Ostatnio niezwykle aktywny był lider PO Donald Tusk, który wygłosił kilka przemówień. W wypowiedziach tych nie zabrakło ataków na Kościół, rządzących, a nawet niektórych sędziów.

Całujące się gryfy Pogoni i nie tylko 

Przerobiony herb Pogoni Szczecin, szalik kibiców Jagiellonii Białystok z napisem „Ja gej. On i ja” – to jedne z wielu „dzieł sztuki współczesnej” wystawionych w szczecińskiej Trafo – Trafostacji Sztuki finansowanej z pieniędzy miasta Szczecin

ZHP wraca do komunizmu 

42. zjazd delegatów ZHP wybrał nowego przewodniczącego. Został nim Krzysztof Pater, który pracował w okresie PRL w naszpikowanym agentami Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą, a później w rządach postkomunistów: Leszka Millera i Marka Belki.

Wyrok za przypominanie o celibacie

Niemiecki sąd skazał ks. prof. Dariusza Oko na karę grzywny za podżeganie do nienawiści przeciwko homoseksualnym księżom. W artykule opublikowanym w ub.r. Polak skrytykował działanie wewnątrzkościelnej mafii homoseksualnej, której członkowie molestują kleryków i nieletnich.

Rosjanie chcą odciąć Siewierodonieck

Rosyjscy najeźdźcy nie ustają w atakach, natrafiają jednak na efektywną obronę. Skuteczność operacyjna wojsk rosyjskich może wkrótce znacząco spaść ze względu na trudności z uzupełnianiem strat, m.in. w dronach, które wykorzystywane są do „uderzeń rozpoznawczych”.

Więcej w poniedziałek w Gazecie Polskiej Codziennie.

„Codzienna” w poniedziałek to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo