Po ten znaczek ustawiały się kolejki. Andrzej Duda dostał wyjątkowy prezent

Na początku marca Poczta Ukrainy ogłosiła konkurs na projekt znaczka pocztowego, który twórczo zobrazuje hasło: „Rosyjski okręcie wojenny, p... się!”.  Zwycięski projekt cieszy się ogromnym powodzeniem, a teraz w jego posiadanie wszedł prezydent Andrzej Duda, który znaczek otrzymał podczas dzisiejszej wizyty w ukraińskim parlamencie.

Twitter/ Prezydent.pl

24 lutego, w pierwszym dniu agresji Rosji na Ukrainę, rosyjska Flota Czarnomorska atakowała niewielką ukraińską Wyspę Węży na Morzu Czarnym, której broniło zaledwie kilkunastu pograniczników. Nagranie wymiany zdań pomiędzy atakującym okrętem a ukraińskimi żołnierzami opublikowano w internecie.

„Tu rosyjski okręt wojskowy, poddajcie się i złóżcie broń. W przeciwnym razie rozpoczniemy atak” – słychać na nagraniu, udostępnionym przez przedstawiciela MSW Antona Heraszczenkę na Telegramie. Odpowiedź pograniczników była zwięzła: „Rosyjski okręcie wojskowy: P… się!”.

Początkowo władze Ukrainy poinformowały, że wszyscy obrońcy wyspy zginęli. Potem okazało się, że są w niewoli w Rosji.

Na początku marca Poczta Ukrainy ogłosiła konkurs na projekt znaczka pocztowego, który twórczo zobrazuje hasło: „Rosyjski okręcie wojenny, p... się!”. Zwycięski projekt cieszy się ogromnym powodzeniem, a teraz w jego posiadanie wszedł prezydent Andrzej Duda.

Prezydent RP otrzymał znaczek w prezencie podczas wizyty na Ukrainie, gdzie przemawiał w Radzie Najwyższej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo