Ukraińska sołtys od czterech dni w rękach Rosjan

Z Ukrainy płyną doniesienia o kolejnym uprowadzeniu przedstawiciela lokalnych władz. Tym razem rosyjscy okupanci mieli "aresztować" sołtys wsi w obwodzie charkowskim.

Zdjęcie ilustracyjne
facebook.com/MinistryofDefence.UA

"Wojska rosyjskie od czterech dni przetrzymują Hałynę Turbabę, sołtys miejscowości Dworiczanske w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy"

- poinformował w niedzielę szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow. Rejon, gdzie leży Dworiczańske, jest okupowany przez Rosjan.

Syniehubow podkreślił, że władze lokalne i władze wyższego szczebla w obwodzie charkowskim starają się utrzymywać ze sobą kontakt, ale na terenach okupowanych są problemy z łącznością. Urzędnicy starają się "wyjeżdżać do miejsc, skąd można telefonować" - dodał.

UNIAN przypomina, że 2 maja w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy, wojska rosyjskie uprowadziły zastępcę wójta miejscowości Czornobajiwka i wypuściły go po prawie dwóch tygodniach.

O uprowadzeniach samorządowców i urzędników władze ukraińskie informują od początku agresji rosyjskiej, która nastąpiła 24 lutego.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Rosja uprowadzenia

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo