Z OSTATNIEJ CHWILI

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na 500 m. • • •

Zełenski: Polska odgrywa bardzo ważną rolę dla przyszłości Ukrainy i Unii Europejskiej

Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego, Polska jest jednym z kluczowych krajów w kwestii przyszłości Ukrainy i Unii Europejskiej. Ukraiński prezydent podkreślał również, że nasz kraj jest nie tylko liderem wsparcia podczas wojny, ale jest również brany pod uwagę jako lider odbudowy atakowanego kraju.

Zełenski powiedział, że podczas spotkania z Andrzej Dudą, po przemówieniu prezydenta RP w Radzie Najwyższej Ukrainy, zostały omówione "delikatne kwestie" wzmocnienia wojsk Ukrainy. "Jesteśmy bardzo wdzięczni Polsce (...), szczególnie chcę podkreślić rolę prezydenta RP" - powiedział prezydent Ukrainy.

Zełenski, przekazał również, że szczegóły "wielu wieczornych" rozmów z Andrzejem Dudą zostaną zdradzone publicznie, jednak dopiero po zwycięstwie Ukrainy w wojnie z Rosją.

"Polska odgrywa bardzo ważną rolę dla naszej przyszłości i przyszłości Unii Europejskiej"

- stwierdził Zełenski.

Polski głos w UE

Prezydent Ukrainy podkreślił, nasz kraj jest "liderem długo oczekiwanej idei" dotyczących Ukrainy, jako członka UE.

"Liczymy na to, że to się stanie, liczymy na status kraju oczekującego i liczmy na wsparcie Andrzeja (Dudy) w tej kwestii"

- mówił Zełenski. 

Zełenski podziękował również "narodowi polskiemu" za pomoc jaka jest niesiona w wielu miastach RP. Jak dodał, po trwającej wojnie, z chęcią odwiedzi Polaków, którzy ofiarowali pomoc obywatelom Ukrainy. Stwierdził również, że Polska jest brana pod uwagę jako jeden z liderów w procesie odbudowy Ukrainy po pokonaniu Federacji Rosyjskiej.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Zełenski

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo