Wielkie starcie w cyberprzestrzeni? Anonymous wypowiadają wojnę rosyjskiej grupie Killnet

Rosyjska inwazja na Ukrainę nie ogranicza się tylko i wyłącznie do działań militarnych, ale jest to również walka z rosyjską propagandą i dezinformacją. Wojna przeniosła się również do cyberprzestrzeni, gdzie niemal od początku prężnie działa kolektyw hakerski Anonymous. Grupa ma już na koncie kilka spektakularnych akcji, o których słyszał cały świat. Teraz haktywiści zaangażowali się w walkę z rosyjską grupą hakerów - Killnet.

Wojna nie tylko na froncie
pixabay.com/Pexels

Rosyjscy hakerzy w połowie maja zapowiedzieli atak na infrastrukturę sieciową tych państw, które aktywnie wspierają Ukrainę i wysyłają obrońcom dodatkowe uzbrojenia oraz przyjmują uchodźców. Na "czarnej liście" znalazła się również Polska. 

Szybcy i skuteczni

Kilka dni temu, świat obiegła informacja o tym, że hakerzy z Killnet zaatakowali wiele stron włoskich instytucji państwowych czy witryn należących do poszczególnych ministerstw. Złamanie zabezpieczeń potwierdziła tamtejsza policja, a rosyjska grupa z dumą zapowiedziała kolejne ataki na europejskie kraje solidarne z Ukrainą. Na te "groźby" odpowiedziała grupa Anonymous, która wczoraj wieczorem, wypowiedzieli cyberwojnę rosyjskim hakerom. Na efekty działań "haktywistów" nie trzeba było długo czekać. Szybko i skutecznie - tak można opisać tą sytuację.

Jak powiedzieli - tak zrobili

Po dosłownie kilku godzinach, w internecie zostały opublikowane pseudonimy rosyjskich hakerów wraz z odnośnikami do ich kont w mediach społecznościowych, w tym do profili na Instagramie, TikToku, Twitterze czy serwisach typu Steam i Torrent. Co ciekawe, tabela z 25 pseudonimami (nickami) i linkami do poszczególnych profili pojawiła się właśnie na twitterowym koncie włoskiego Anonymous – czyżby odwet za atak na tamtejszą infrastrukturę sieciową?

Treść komunikatu brzmi:


Opublikowany wpis jest przepełniony emocjami, co widać również w kolejnych postach włoskiego Anonymous – hakerzy ujawnili, że jeden z członków rosyjskiej grupy nazywa się Kamil Izudinov (nick kamil005). W dalszej części wypowiedzi "haktywiści" zapewniają, że "wiedzą o nim wszystko". I nie tylko o nim, co widać na wpisach poniżej.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, komputerswiat.pl

 

#Anonymous #Killnet #wojna #Rosja #Ukraina #cyberbezpieczeństwo

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo