Dzisiaj będzie chłodniej. Termometry pokaża maksymalnie 19 stopni

W niedzielę Polska będzie w strefie pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem znad Rosji. Za sprawą mas powietrza polarno-morskiego będzie chłodniej, a lokalnie możliwe są przelotne deszcze - powiedział Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB.

flickr

Jak przekazał Jakub Gawron z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, po burzach i silnych wiatrach, jakie przeszły nad Polską w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, w niedzielę pogoda będzie już stabilna.

- W ciągu dnia nad południowo-zachodnią częścią kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Na północnym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu możliwe w całym kraju, jednak największą możliwość deszczu prognozujemy we wschodniej części Polski. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Jedynie na południu i nad morzem może osiągać do 55-60 km/h. W porównaniu do piątku czy czwartku będzie już chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 12 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 19 stopni na południowym zachodzie

- powiedział Jakub Gawron.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i możliwe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze pogodnie. W zachodniej części Polski nad ranem pojawią się krótkotrwałe mgły z widzialnością do 300 metrów. Temperatura minimalna od 2 stopni na Pomorzu i Kujawach do 9 na południowym wschodzie. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo