31-latka zaniepokoiło zachowanie innego kierowcy na drodze. Za kółkiem był nietrzeźwy Rosjanin

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obywatela Rosji na trzy miesiące. Kompletnie pijany 31-letni mężczyzna jechał drogą krajową pojazdem ciężarowym z 20-tonowym ładunkiem. Do jego zatrzymania doszło dzięki interwencji innego kierowcy.

radzyn-podlaski.policja.gov.pl

Sytuacja miała miejsce w środę 18 maja. Kierowca poruszający się drogą krajową nr 19 w pewnym momencie zauważył dziwnie zachowanie innego uczestnika ruchu. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą miał jechać krzywo i zjeżdżać na środek jezdni.

Kierujący tirem zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając mężczyznę do gwałtownego hamowania. By nie doszło do zderzenia, 32-latek musiał zjechać na pobocze

- przekazał asp. Piotr Mucha z KPP w Radzyniu Podlaskim.

32-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, który jechał z rodziną postanowił interweniować. Jak przekazał, wydawało mu się, że kierowca tira może być nietrzeźwy, więc zdecydował się pojechać za nim. W Grabowcu kierujący ciężarówką zjechał na zatoczkę autobusową. Wtedy 32-letni mężczyzna wszedł do kabiny tira i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Chwilę później na miejsce przybyła policja. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letni Rosjanin miał w wydychanym powietrzu ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, w kabinie ciężarówki funkcjonariusze znaleźli butelki po napojach wysokoprocentowych.

Obywatel Rosji został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W piątek Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Pijany kierowca na drodze to potencjalny zabójca, tym bardziej, jak w tym przypadku, kiedy kieruje ciężkim sprzętem. W zderzeniu z ciężarówką, kierowcy i pasażerowie osobówek nie mieliby żadnych szans na przeżycie

- zauważa asp. Piotr Mucha.

 


Źródło: Niezalezna.PL, o2.pl

#Polska #Rosjanin

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo