W niedzielę odczujemy niewielkie ochłodzenie

W niedzielę sytuacja pogodowa nad Polską ustabilizuje się. Synoptyk IMGW-PIB Jakub Gawron przekazał, że wiatr nie będzie już tak dokuczliwy jak w sobotę, jednak za sprawą powietrza polarno-morskiego odczujemy niewielkie ochłodzenie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/MabelAmber

Według prognozy pogody na niedzielę przygotowanej przez Jakuba Gawrona z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad Niemiec i niżem znad Rosji. Nadal będziemy w masie chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego.

"W ciągu dnia najładniejszą pogodę będą mieli mieszkańcy południowo-zachodniej części kraju z zachmurzeniem umiarkowanym. Na północnym wschodzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu możliwe w całym kraju, jednak największa możliwość deszczu prognozujemy na wschodniej części Polski. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty. Jedynie na południu i nad morzem może osiągać do 55-60 km/h"

- powiedział Jakub Gawron.

W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 12 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 19 stopni na południowym zachodzie.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo