Bronią posługują się od niedawna, ale strzelają bardzo celnie. "Byli cywile" zniszczyli rosyjski czołg!

Rosyjska napaść na Ukrainę trwa niespełna trzy miesiące. Dokładnie przez 87 dni ukraińska armia pokazuje, czym jest prawdziwa odwaga i determinacja. Teraz, ukraińscy żołnierze z dumą pokazali "byłych cywilów", członków wojsk obrony terytorialnej, którzy z pomocą przeciwpancernych pocisków kierowanych (PPK) Stugna-P zniszczyli czołg bojowy wroga. Trzeba przyznać, nagranie robi ogromne wrażenie.

Stugna-P niszczy rosyjski czołg. Nagranie robi wrażenie!
Адміністрація Президента України / Creative Commons Attribution 4.0 / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stugna-P_fires_01.jpg // Zrzut ekranu (twitter.com/@MrKovalenko)

Ukraińska armia ma prawo być dumna ze swoich niedawno powołanych żołnierzy. Ale i ze swojego sprzętu. Na jednym z najnowszych nagrań widać, jak nowi członkowie wojsk obrony terytorialnej radzą sobie na froncie. Wideo robi olbrzymie wrażenie!

Na tym filmie byli ukraińscy cywile (niedawno powołani do Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach Armii) niszczą rosyjskie czołgi bojowe za pomocą ukraińskiego mobilnego systemu ppk Stugna-P – informuje ukraiński dziennikarz i były żołnierz Wiktor Kowalenko.

Celne strzały!

Na filmiku widać żołnierza, który wpatruje się w ekran pokazujący rosyjski czołg. Skoncentrowany mężczyzna ustawiał przyrządy celownicze. Kiedy wszystko było już gotowe - jego towarzysz zachęcił go do oddania strzału pokrzykując "dawaj". Wtedy żołnierz wystrzelił. Rozbrzmiał się dźwięk - świst pocisku, zaś po kilku sekundach czołg okupanta zamienił się w wielką kulę ognia i... zniknął w chmurze dymu.

Stugna-P

Przeciwpancerne pociski kierowane (PPK) Stugna-P to o wiele cięższy od zachodnich odpowiedników, ale i tak bardzo skuteczny system. Stugna-P - zaprojektowana i produkowana na Ukrainie wykorzystuje prosty system naprowadzania oparty o wiązkę lasera, który jest niewrażliwy na zakłócenia, ale tym samym wymaga ciągłego naprowadzania pocisku przez strzelca aż do chwili trafienia.

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, o2.pl

#Rosja #Ukraina #wojna

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo