Z OSTATNIEJ CHWILI

Katarzyna Kawa przegrała z rozstawioną z numerem trzecim tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 4:6, 0:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Ten szpital praktycznie nie istnieje, ale oni nie schodzą z posterunku. Trójka lekarzy walczy o pacjentów

- W szpitalu w atakowanym przez wojska rosyjskie Siewierodoniecku, w obwodzie ługańskim, pozostała tylko trójka lekarzy - poinformował szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Wieloprofilowy szpital został praktycznie zniszczony.

Zdjęcie ilustracyjne
Facebook.com/MinistryofDefence.UA

Hajdaj powiadomił, że w siewierodonieckim szpitalu jest obecnie tylko trójka lekarzy oraz pięć pielęgniarek. Placówka medyczna była ostrzeliwana przez Rosjan i choć są poważne zniszczenia, to wciąż pozostaje w niej 20 pacjentów. Zapasy leków i żywności wystarczą na ok. 10 dni.

„Wieloprofilowy szpital został praktycznie zniszczony. W pobliżu budynku jest wiele niewybuchów”

– napisał Hajdaj na Telegramie. 

W piątek, jak powiadomił szef władz obwodowych, udało się ewakuować ze szpitala 12 ciężko rannych osób.

Hajdaj powiadomił również o zniszczeniu przez Rosjan ważnego mostu pomiędzy Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem. Wcześniej urzędnik mówił, że wojska rosyjskie próbują niszczyć trasy dostaw dla wojsk ukraińskich w obwodzie ługańskim

Most, o którym mowa, był już raz zniszczony przez Rosjan w 2014 roku, w pierwszym roku wojny w Donbasie. Wówczas siły wspieranych przez Rosję separatystów wycofywały się i wysadziły w powietrze przeprawę. Most został odbudowany w 2016 roku.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo