Tusk pojechał do Szczecinka, a tam... słabiutko. "Król Europy" nie zapełnił nawet sali

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk kontynuuje objazd po kraju. Tym razem odwiedził Szczecinek, gdzie spotkał się z mieszkańcami regionu. Choć województwo zachodniopomorskie "słynie" z prominentnych polityków Platformy, nie udało mu się zapełnić sali. Na nagraniach z wydarzenia widać, że było sporo wolnych miejsc.

Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Szczecinka
fot. screen z transmisji Platformy Obywatelskiej

Tusk od jakiegoś czasu odwiedza kolejne polskie miejscowości, głosząc swoje poglądy i zachęcając do głosowania na Platformę Obywatelską. Podczas spotkań pada wiele stwierdzeń, które mogą stać się obciążeniem dla całej PO. Tusk mówił m.in. o rządzeniu bez ustaw i  o "kilku odważnych ludziach" i "wyprowadzaniu z budynku" w przypadku wygranych przez opozycję wyborów. Gorzej szło z przedstawianiem programu...

W końcu Donald Tusk zajechał także na Pomorze Zachodnie, gdzie Platforma Obywatelska ma kilku prominentnych polityków, ze Sławomirem Nitrasem na czele. W Szczecinku standardowo opowiadał o drożyźnie i inflacji, ale uwagę zwraca nie tylko treść wystąpienia, ale również audytorium. Okazało się, że nawet takie nazwisko, jak Tusk, nie przyciągnęło stuprocentowej publiki. Wiele miejsc pozostało wolnych. 

W Szczecinku w wyborach parlamentarnych w 2019 roku Koalicja Obywatelska wygrała z PiS - minimalnie (38,38 proc. do 37,87 proc.). Czy niepełna sala na wystąpieniu Tuska zwiastuje zmianę w palmie pierwszeństwa w mieście podczas wyborów w 2023 roku?

 


Źródło: niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #Szczecinek #Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo