Mieszkaniec wyzwolonego miasta wrócił do domu. "Pomieszkujący" w nim Rosjanie zniszczyli wszystko [FOTO]

Od początku napaści na Ukrainę, Rosjanie dają się poznawać światu ze swojej najgorszej strony. Plądrowanie mieszkań i kradzieże to tylko część ich "specjalizacji". Mieszkaniec jednej z podkijowskich miejscowości postanowił wrócić do domu. Zastał w nim obraz nędzy i rozpaczy...

Prawdziwy obraz armii Putina
twitter.com/@O_Ostapchuk

Ukraińska armia odbiła z rąk Rosjan kilka podkijowskich miejscowości, które przez ponad miesiąc były pod kontrolą wroga. W związku z tym Ukraińcy zaczynają masowo wracać do swoich domów. Niestety, niektórzy z nich nie mają do czego. Rosyjskie siły zniszczyły wiele budynków mieszkalnych, ale jeszcze większa część z nich została splądrowana przez najeźdźców.

Wraca do domu, a tam... 

Jeden z mieszkańców podkijowskiego miasta Hostomel postanowił podzielić się widokiem jaki zastał go po powrocie do domu Jak się okazało - mieszkanie zostało totalnie zdemolowane. Podczas jego nieobecności, zadomowili się tam Rosjanie, którzy później zniszczyli w mieszkaniu wszystko, co tylko możliwe.

Ze zdjęć jasno wynika, że żołnierze Putina niszczyli w mieszkaniu wszystko, co się da, a wszędzie porozrzucana jest odzież. Co więcej - z relacji właściciela wynika, że rosyjscy żołnierze splądrowali całe mieszkanie, ale jedynym pokojem, który się uchował, była łazienka, bo do załatwiania potrzeb używali... balkonu.

Co robili w mieszkaniach Ukraińców?

To nie pierwsze zdjęcia z odbitych z rąk Rosjan miejscowości, które jasno pokazują, że "druga armia świata" nie atakowała obiektów militarnych, jak upierała się rosyjska propaganda. W mieszkaniach ukraińskich cywilów spali, urządzali imprezy i kradli z nich różne przedmioty.

Żenujące zachowanie Rosjan skomentował doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychaiło Podolak w rozmowie z "Rzeczpospolitą"

"Rosja zachowywała się zawsze wobec sąsiadów jak dresiarz. Ale teraz to zachowanie ujrzał cały świat"

- przyznał.

Bez owijania w bawełnę

Reakcja Podolaka mówi sama za siebie. Jego zdaniem - czasami warto byłoby, aby Rosjanie spojrzeli w lustro.

"W Ukrainie kradną sedesy, budy dla psów, używane ubrania, a nawet sztućce. Gdyby mieli lustra i spojrzeli sobie w twarz, może inaczej by się zachowywali"

- ocenił.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, o2.pl

#wojna #Ukraina #Rosja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo