Z OSTATNIEJ CHWILI

Katarzyna Kawa przegrała z rozstawioną z numerem trzecim tunezyjską tenisistką Ons Jabeur 4:6, 0:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Piknik w Ostródzie

Sezon piłkarski dobiega końca. Wszystko w zasadzie jest już wiadomo. Małe podsumowanie piłkarskich rozgrywek poczynię za tydzień. Tymczasem chciałbym zaprosić naszych Czytelników na patriotyczny piknik, który z grupą przyjaciół organizujemy sobotę 21 maja w Ostródzie-Kaczorach w Salezjańskim Ośrodku Wypoczynkowym.

Spotkanie ma na celu integrację środowisk patriotycznych i rozpocznie się dniem skupienia w piątkowy wieczór. Na to duchowe wydarzenie zapisało się ponad czterdzieści osób reprezentujących m.in. Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej, kluby „Gazety Polskiej” i środowiska kibicowskie. W sobotę do południa udamy się z pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie, gdzie będziemy polecać Panu Bogu naszych zmarłych, prosić o błogosławieństwo w ważnych dla nas sprawach.

Natomiast o godz. 16 razem z wójtem gminy Ostróda Bogusławem Fijasem zapraszamy na piknik patriotyczny „Jeszcze Polska nie zginęła!”. Jest to otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych. Rozpocznie się debatą historyków na temat desowietyzacji i derusyfikacji przestrzeni publicznej. Temat ważny, który w ostatnich miesiącach w związku z wojną Rosji przeciwko Ukrainie wydaje się niezwykle aktualny. Będę miał zaszczyt poprowadzić tę debatę, w której wezmą udział: Tadeusz Płużański, redaktor naczelny miesięcznika „Nasza Historia”, dr Marek Szymaniak, zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, oraz dr Paweł Warot, dyrektor oddziału IPN w Gdańsku.

Kolejnym punktem programu będzie wernisaż „Ukraina walczy” połączony z dyskusją, w którym weźmie udział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda, oraz Robert Kwiatek ze Stowarzyszenia FMW. Opowiedzą oni o swoich obserwacjach z pobytu na Ukrainie w trakcie wojny. Robert Kwiatek zaprezentuje też zdjęcia, które wykonał jako fotoreporter w czasie oblężenia Kijowa.

Wreszcie na koniec czeka nas uczta duchowa. Będzie nią koncert „Rapsodia wojenna” w wykonaniu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego. Jednym słowem – będzie się działo. Każdy będzie mile widziany. Zapraszamy!

 


Źródło:

#Gazeta Polska Codziennie

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo