Wielka tajemnica w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Media ujawniają: Udzielają zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy

"Daily Express" podał dziś, że brytyjska rodzina królewska udziela zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy, ale zostało to zorganizowanie w sekrecie, aby nie robić rozgłosu.

By Carfax2 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26817775

Gazeta nie podaje, którzy członkowie rodziny królewskiej udzielili gościny uchodźcom, gdzie mają być zakwaterowani Ukraińcy, ani ilu ich jest, ale wskazuje, że zwłaszcza królowa Elżbieta II i następca tronu książę Karol mają do dyspozycji dużą liczbę nieruchomości, która pozwalałaby na ich przyjęcie.

"Pomagamy na wiele sposobów, ale nie będziemy tego dalej komentować"

- powiedział "Daily Express" rzecznik Pałacu Buckingham.

Dziennik przypomina, że choć od członków rodziny królewskiej tradycyjnie oczekuje się zachowywania neutralności w sprawach politycznych, kilkakrotnie już w bardziej lub mniej otwarty sposób wyrażali wsparcie dla Ukrainy. Wiadomo także, iż królowa, książę Karol i książę William przekazali "znaczące dotacje" na stworzony przez brytyjskie organizacje charytatywne fundusz pomocy Ukrainie.

Do tej pory w ramach uruchomionego przez brytyjski rząd programu "Domy dla Ukrainy", który pozwala prywatnym osobom, organizacjom charytatywnym, kościołom czy władzom lokalnym na zaoferowanie schronienia uchodźcom wojennym, przyjechało 53,8 tys. osób. Drugie tyle otrzymało brytyjskie wizy, ale jeszcze nie dotarło do Wielkiej Brytanii.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo