Szokujące słowa Donalda Tuska. Zapowiada rządzenie bez ustaw i... użycie siły fizycznej?

Donald Tusk kontynuuje swój objazd po Polsce, podczas którego na prawo i lewo rzuca szokującymi wypowiedziami. Tym razem snuł wizję, co się stanie, gdy tylko dojdzie do władzy - zapowiada "przywracanie legalnego stanu rzeczy bez ustaw", ale za to... siłą fizyczną? Bo padło stwierdzenie o "kilku odważnych ludziach" i "wyprowadzaniu z budynku".

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lider Platformy Obywatelskiej niejednokrotnie powtarza slogany o demokracji i praworządności, oskarżając obecnie rządzących o łamanie wszelkich reguł. Tymczasem, dziś już wiemy, jak wyglądać ma demokracja według Tuska. Szef PO na spotkaniu z wyborcami opowiadał, jak będzie "przywracał porządek".

W jego ocenie, aby zmieniać prawo, nie trzeba podejmować żadnych ustaw. Czyli co? Będzie rządził... dekretami?!

- Nie będzie trzeba żadnych długich procesów legislacyjnych, żeby przywrócić stan sprzed ich "zamachu stanu na wymiar sprawiedliwości w Polsce i na Konstytucję". Te decyzje, które oni podjęli, które dotyczą sądów, Trybunału Stanu, Trybunału Konstytucyjnego, to są decyzje z punktu widzenia prawa polskiego, konstytucyjnego, europejskiego nielegalne. Ich nie ma. Ten stan rzeczy, który oni wytworzyli będzie trwał tak długo, jak oni będą u władzy. Wygramy wybory i przywrócimy legalny stan rzeczy, bez ustaw. Nie trzeba żadnej ustawy! 

- mówił Tusk.

Jednak najbardziej szokujące słowa padły później. Lider Platformy mówił o... "odważnych ludziach" i "wyprowadzaniu z budynku". 

Nie będzie trzeba ani jednej ani stu ustaw. Trzeba będzie kilku odważnych ludzi, którzy wyproszą panie i panów, którzy nielegalnie zajmują miejsca. I wyprowadzi się z budynku, po prostu

Po takich słowach uzasadnione staje się pytanie, czy Donaldowi Tuskowi naprawdę chodzi o używanie siły fizycznej po wyborach? 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Donald Tusk

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo