91-latka nie dała się oszustom! Kobieta zachowała czujność

Kilka dni temu oszust próbował wyłudzić informacje i pieniądze od seniorki z Chojnic. Na szczęście ostrożna i rozsądna 91-latka nie uwierzyła w przedstawioną historię i nie pozwoliła pozbawić się oszczędności.

/pomorska.policja.gov.pl/

Kilka dni temu do 91-letniej mieszkanki Chojnic zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Pod pretekstem poinformowania kobiety, że nie stawiła się na wezwanie policjantów do jednostki z powodu wycieku jej danych osobowych w banku, próbował podczas rozmowy uzyskać informacje  dotyczące poufnych danych i oszczędności seniorki.

Kobieta od razu podejrzewała, że ma do czynienia z oszustem, nie wdała się z nim w żadną dyskusję co spowodowało, że dzwoniący zorientował się, że nie uda się oszukać starszej Pani i rozłączył się.

91-latka po rozmowie z oszustem zadzwoniła do kierownika dzielnicowych, którego poinformowała o całym zdarzeniu. Chciała się upewnić, czy na pewno nie była wzywana w sprawie o jakiej mówił przestępca.  Policjant potwierdził chojniczance, że zachowała się bardzo odpowiedzialnie i nie dała się oszukać przestępcom, bo nikt z policjantów nie wzywał seniorki do komendy.

 


Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo