Najnowszy raport wojenny. Doszło do kolejnych ataków rosyjskiego agresora

- Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że siły rosyjskie ostrzeliwały w ciągu ostatniej doby m.in. obwody ługański, doniecki i charkowski na wschodzie Ukrainy. - Zaminowano też most w obwodzie chersońskim na południu - podano.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Rosyjska artyleria ostrzeliwała pozycje wojsk ukraińskich na północ od Charkowa i na południe od Iziumu, a lotnictwo rosyjskie atakowało trasy możliwego przemieszczania się sił ukraińskich w obwodzie charkowskim. 

W obwodzie donieckim siły rosyjskie usiłowały atakować m.in. Bachmut. Działania ofensywne prowadzono też w stronę Nowomychajliwki, ale bez powodzenia - twierdzi sztab.

Jak podano wojska rosyjskie prowadzą natarcie przy użyciu artylerii, by zająć nowe punkty w okolicy Popasnej w obwodzie ługańskim, ale także w tym przypadku bez powodzenia. Próbowano też atakować Siewierodonieck.

[polecam:https://niezalezna.pl/443355-z-kredkami-na-wojne-rosyjscy-zolnierze-wyruszaja-w-boj-z-nieprzydatnymi-i-przestarzalymi-gadzetami

Ukraińskie pododdziały były też ostrzeliwane na kierunku Krzywego Rogu, Chersonia i Zaporoża. W celu utrudnienia ukraińskiego natarcia żołnierze rosyjscy zaminowali most przez rzekę Ingulec w okolicy wioski Dawydiw Brod w obwodzie chersońskim.

Według ukraińskiego sztabu na poligonach Białorusi rozlokowano dwa dywizjony systemu rakietowego Toczka-U oraz dywizjon systemu Smiercz. Od 22 czerwca do 1 lipca w obwodzie homelskim Białorusi zaplanowano spotkania z poborowymi. Zdaniem ukraińskiego Sztabu Generalnego utrzymuje się ryzyko rakietowo-bombowych ataków oraz artyleryjskiego ostrzału z terytorium Białorusi.

 

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#Ukraina

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo