Duża zmiana w strukturach PiS. Więcej okręgów partyjnych i zakaz łączenia funkcji

- Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, z zastrzeżeniem, że nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu - przekazał sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W piątek zebrał się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to podział struktury na 100 okręgów i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

Sobolewski powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa.

- Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, z zastrzeżeniem, że nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu

- poinformował.

Dopytywany, kto będzie wybierał pełnomocników, wskazał, że "w PiS mamy ten przywilej i zaszczyt, że ostateczne słowo, decydujące należy zawsze do prezesa PiS".

- Pan prezes będzie powoływał pełnomocników okręgowych

- wyjaśnił Sobolewski.

Sobolewski powiedział, że na ten moment osób, które łączą funkcję centralne i w okręgach jest 12. - W tej chwili na poziomie 41 okręgów, które są strukturą partyjna jest 12 (takich) osób - powiedział Sobolewski.

- Ani nikt nie zrezygnuje, ani nikt nie wybiera (...) pan prezes zdecyduje o powołaniu nowych 94 pełnomocników okręgowych do 15 czerwca

- podkreślił.

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo