Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Zełenskiego podziwia cały świat. W USA ukazał się komiks o prezydencie Ukrainy

W Stanach Zjednoczonych ukazał się komiks opisujący życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - poinformował portal The Hill.

president.gov.ua

Komiks zatytułowany „Political Power: Volodymyr Zelensky” ukazał się nakładem wydawnictwa TidalWave Comics w serii poświęconej politykom.

Książka ma 22 strony. Tekst napisał Michael Frizell, a za rysunki odpowiada Pablo Martinena.

„To była trudna rzecz do napisania. Wydawca i ja chcieliśmy skoncentrować się na człowieku poza obecnymi uwarunkowaniami wojny Ukrainy z Rosją i roli Zełenskiego w tej walce. Kim on jest? Co go interesuje? Dlaczego okazał się dobrym przywódcą Ukrainy? To mnie interesowało, kiedy rozpoczynałem pracę”

- powiedział Frizell.

Ta książka wiele dla mnie znaczy ze względu na moje ukraińskie pochodzenie. Moi dziadkowie z obu stron byli emigrantami z Ukrainy. Chciałem wykorzystać tę formę przekazu, aby nie tylko opowiedzieć historię, ale również finansowo przysłużyć się sprawie Ukrainy”

– powiedział wydawca Darren G. Davis.

Część dochodu ze sprzedaży komiksu trafi do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz Ukrainy - czytamy w komunikacie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo