Ujawniamy jak agencje prasowe zmanipulowały wypowiedź papieża

  

Grupa złożona z niemieckich mediów, agencji prasowych, części polityków oraz organizacji pozarządowych natychmiast skorzystała z okazji i dopuściła się manipulacji słowami papieża Franciszka w związku z jego wypowiedzią na temat homoseksualistów. Opinia publiczna otrzymała zmanipulowany komunikat, że papież zmienia stosunek kościoła katolickiego do homoseksualizmu – informuje niemiecki korespondent portalu niezalezna.pl. Do manipulacji doszło także w polskich mediach mainstreamowych.

Zdecydowana większość niemieckich gazet na swoich czołówkach informowała, że „Watykan nareszcie się reformuje”, czego dowodem ma być papieska „zapowiedź otwarcia na homoseksualistów w kościele”.

Poniżej przedstawiamy wybrane tytuły i fragmenty komentarzy pojawiających się w niemieckich mediach w związku z wypowiedzią papieża:

„Ludzka wypowiedź Franciszka” – czytamy w komentarzu na temat papieskiej konferencji na pokładzie samolotu „Berliner Zeitung”, „otwarte podejście papieża do homoseksualizmu” – komunikuje agencja DPA, a niemieckie radio stwierdza, że papież wprost ostrzega wszystkich przed dyskryminowaniem homoseksualistów.

Zmanipulowana przez media wypowiedź papieża posłużyła także jako pretekst dla całej lawiny komentarzy na temat homoseksualistów w Kościele. Przedstawiciele ruchu walczącego z hierarchią kościoła, „My jesteśmy Kościołem” (niem. Wir sind Kirche) wykorzystali zmanipulowaną wypowiedź do własnych celów propagandowych. Rzecznik organizacji Christian Weisner natychmiast wyraził wielkie zadowolenie z jakoby wypowiedzianych w samolocie słów papieża, stwierdzając, że były to one mocne i stanowią ważny sygnał. „Dla wielu księży, którzy są homoseksualistami musiały to być istotne i dające nadzieję słowa” – uznał Weisner, którego następnie cytowały wszystkie największe niemieckie agencje i dzienniki, sugerując, że teraz zapewne homoseksualni księża katoliccy przestaną się bać i kryć ze swoimi skłonnościami.

Zmanipulowane przez media słowa papieża wywołały także wielką radość wśród wielu niemieckich polityków, którzy nie kryją się ze swoimi homoseksualnymi skłonnościami.

- Najnowsza wypowiedź papieża dotycząca homoseksualizmu, nosi znamiona chęci wprowadzenia zmian w podejściu kościoła do nowych wyzwań społecznych – oświadczył Guido Westerwelle, niemiecki minister spraw zagranicznych i zdeklarowany homoseksualista.

Okazuje się, że opinię szefa niemieckiej dyplomacji podziela także wielu Niemców, którzy oczekują, że papież odpowiednio zreformuje Kościół i mocno go zliberalizuje, ponieważ nawe według niemieckich teologów, działania poprzedników Franciszka były zbyt konserwatywne, zbyt intelektualne i zdecydowanie oddalone od dzisiejszych wiernych.

Do dziś w mediach nie pojawiły się sprostowania dotyczące zmanipulowanej wypowiedzi papieża Franciszka, a największe agencje informacyjne nie pokusiły się o dokładne zacytowanie jego słów w całości, ograniczając się jedynie do wyrwanego z kontekstu zdania. Podobną sytuację można było zaobserwować także w polskich mediach. Monitorujący media facebookowy profil TV48 zamieścił na swoim profilu grafikę obnażającą manipulację wypowiedzią papieża także w polskich mediach:

(fot. facebook.com/nowetvn48)
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Liczba zakażonych w Polsce - już ponad 3000. Resort zdrowa podał najnowsze dane

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 203 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarły również dwie kolejne osoby - 80-latka ze szpitala w Bytomiu i 87-latka ze szpitala w Poznaniu. Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce przekroczyła dziś barierę 3000.

Potwierdzone przypadki - o których dziś rano poinformowało ministerstwo - dotyczą 125 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. wielkopolskiego, 10 osób z woj. podkarpackiego, 9 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,  5 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie resort podał informację o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych: 80-letniej kobiecie ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letniej kobiecie ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts