Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • •

Rozpoczął się proces ks. prof. Oko przed niemieckim sądem. Rozprawą zainteresowało się sporo mediów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Przed sądem w Kolonii rusza proces księdza prof. Dariusza Oko. Sprawa dotyczy publikacji w niemieckim czasopiśmie teologicznym artykułu o „lawendowej mafii”. W lipcu 2021 polski duchowny został skazany w związku z publikacją na karę grzywny. Odwołał się od wyroku i 20 maja ruszył kolejny proces w tej sprawie. Na sali rozpraw są nasi dziennikarze. Będziemy relacjonować przebieg procesu.

fot. Olga Doleśniak-Harczuk/Niezalezna.pl

W odpowiedzi na artykuł księdza Dariusza Oko w czasopiśmie "Theologisches" inny duchowny, ksiądz Wolfgang F. Rothe z Monachium, złożył doniesienie do prokuratury. 

W lipcu 2021 roku sąd w Kolonii ukarał polskiego duchownego oraz redaktora czasopisma, w którym ukazał się artykuł karą grzywny. Ks. prof. Oko i ks. Johannes Stöhr zostali skazani w Niemczech na 4,8 tys. euro grzywny za publikację artykułu opisującego zjawisko tzw. „lawendowej mafii”, czyli działającej wśród duchowieństwa grupy przestępczej połączonej homoseksualnymi praktykami. Instytut Ordo Iuris zaangażował się w obronę ks. prof. Oko. Ks. prof. Oko, przy wsparciu Instytutu Ordo Iuris oraz ks. Stöhr, reprezentowany przez niemieckiego pełnomocnika, wystąpili na drogę procesową. 

Polski kapłan odwołał się od wyroku, a 20 maja o godzinie 10:00 w niemieckim sądzie ruszył kolejny proces.

Oskarżycielem jest Wolfganga Rothe, który złożył skargę na opublikowany na łamach czasopisma „Theologisches” artykuł ks. Prof. Dariusza Oko. Książka zatytułowana „Missbrauchte Kirche. Eine Abrechnung mit der katholischen Sexualmoral und ihren Verfechter“ [pl. „Molestowany / Wykorzystany Kościół. Rozliczenie z katolicką moralnością seksualną i jej orędownikami] jest promowana jako ważny głos w debacie o nadużyciach seksualnych w Kościele Katolickim.


 

 


Źródło: niezależna.pl, Prokuratura Krajowa

#świat

Piotr Łukawski,Olga Doleśniak-Harczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo