24-latek miał 260 g marihuany i 20 g kokainy. Został zatrzymany

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 24-latka, miał on przy sobie i w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków - poinformowała rzeczniczka bemowskiej policji kom. Marta Sulowska. Do sprawy śledczy zabezpieczyli m.in. ponad 260 gramów marihuany oraz ponad 20 gramów kokainy.

Zabezpieczone narkotyki
wola.policja.waw.pl

Kilka dni temu policjanci z Bemowa zatrzymali do kontroli skodę, którą kierował 24-latek. "Mężczyzna od samego początku był zdenerwowany obecnością policjantów" - przekazała policjantka.

"Okazało się, że posiada przy sobie kilka gramów marihuany. Kiedy dotarli razem z nim do jego mieszkania w celu przeprowadzenia przeszukania od razu wyczuli silną woń marihuany. W łazience ujawnili namiot na stelażu wraz z wyposażeniem do uprawy. Obok namiotu leżał krzew konopi"

- zaznaczyła.

Łącznie policjanci zabezpieczyli u 24-latka ponad 260 gramów marihuany, ponad 20 gramów kokainy oraz kilkadziesiąt tabletek innych substancji psychotropowych.

"Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie dalszych ustaleń śledczy udowodnili mu udzielanie narkotyków innej osobie"

- dodała komisarz.

"W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie usłyszał zarzuty karne dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, uprawy oraz udzielania środków odurzających" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie wskazała, że prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania. "Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące" - dodała Skrzyniarz.

Za zarzucany czyn może mu grozić do 10 lat więzienia.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo