Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • •

Oliwia Toborek wicemistrzynią świata w boksie

Oliwia Toborek zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w boksie. W finałowej walce nie sprostała przeciwniczce z Litwy. Choć zaczęło się nieźle, to w górę powędrowała ręka rywalki.

Oliwia Toborek przegrała finał i ma srebro
fot. TVP Sport

Oliwia Toborek awansowała do finału mistrzostw świata w boksie w Stambule, pokonując w półfinale kat. 81 kg Australijkę Jessicą Bagley 3:2. W walce finałowej Toborek zmierzyła się z reprezentantką Litwy. Choć pierwszą rundę przeboksowała znakomicie i prowadziła na kartach punktowych, to jednak w drugiej rundzie rywalka dochodziła już do głosu, a w trzeciej doprowadziła nawet do liczenia Polki. To sprawiło, że ostatecznie Litwinka wygrała jednogłośnie na punkty. 

Jak poinformował Polski Związek Bokserski, przed Toborek tylko trzy Polki wystąpiły w finałach MŚ – Karolina Michalczuk w 2008 roku (złoto) i 2006 (srebro) w 54 kg, Sandra Kruk w 2012 (srebro) w 57 kg i Magdalena Wichrowska w 2012 (srebro) w 64 kg.

20-letnia zawodniczka Warszawskiej Szkoły Boksu, prowadzonej przez Jacka Dymowskiego, w marcu została mistrzynią Europy do lat 22, ale w wadze +81 kg.

W kategorii +81 kg Toborek zdobyła w 2021 roku brązowe medale mistrzostw świata U19 w Kielcach i mistrzostw Europy U22 we Włoszech. W Stambule jak na razie stoczyła dwie walki - wcześniej w ćwierćfinale pokonała Rumunkę Alexandrę Petcu 3:0. Także Fidura udział w mistrzostwach świata rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym wyeliminowała Ukrainkę Mariję Łowczynską 5:0.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Oliwia Toborek #boks

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo