Katastrofa lotnicza w Chinach: Ktoś celowo rozbił samolot?

Wszystko wskazuje na to, że prawda o katastrofie samolotu linii China Eastern z 21 marca 2022 r. będzie szokująca. Pierwsze zebrane fakty wskazują na to, że ktoś w kokpicie celowo rozbił Boeinga 737-800. Zginęły 132 osoby.

Katastrofie uległ ten samolot
Autorstwa Kelvin Yu - Ten plik jest fragmentem innego pliku, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=116258923

- Samolot zrobił to, co kazał mu zrobić ktoś w kokpicie

– cytuje dziennik osobę zaznajomiona ze wstępną oceną niedysponujących wszystkimi dowodami amerykańskich urzędników. Przypomina, że samolot Boeing 737-800 leciał na dużej wysokości, gdy nagle zaczął się niemal pionowo zniżać i runął w dół.

„Chińska Administracja Lotnictwa Cywilnego (CAAC), załoga i kontrolerzy ruchu lotniczego nie sygnalizowali niczego nietypowego przed zniżaniem samolotu”

– podał "WSJ".

Według informatora gazety istnieje możliwość, że ktoś mógł włamać się do kabiny pilotów i celowo spowodować katastrofę, ale China Eastern uważa to za mało prawdopodobne. Władze w Pekinie dotąd nie zgłosiły żadnych problemów mechanicznych lub związanych z kontrolą lotu. Rozbity model Boeinga ma jeden z najlepszych rejestrów bezpieczeństwa w lotnictwie komercyjnym.

- Ani Boeing Co. ani organy nadzorujące bezpieczeństwo lotnicze nie opracowują żadnych biuletynów serwisowych, ani dyrektyw bezpieczeństwa związanych z katastrofą. Takie komunikaty byłyby wykorzystywane, gdyby władze uznały, że istnieje potrzeba ostrzeżenia linii lotniczych i pilotów o problemach, jakie napotkała załoga samolotu podczas wypadku, lub wyszczególnienia koniecznych poprawek w samolocie

 – wyjaśnia dziennik.

Odnosząc się do oświadczenia przekazanego przez China Eastern, "WSJ" pisze, że nie ma żadnych dowodów, by w samolocie wystąpiły jakiekolwiek problemy. Także stan zdrowia pilotów i ich rodzin oraz sytuacja finansowa były dobre.

- W ostatnich latach Chiny mają bardzo dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa lotów. Przed tym wypadkiem ostatnia katastrofa z ofiarami śmiertelnymi miała miejsce kilkanaście lat temu. (…) Linie China Eastern poinformowały w swoim oświadczeniu, że od 18 lat niezmiennie latają bezpiecznie

– zauważył dziennik.

Boeing 737-800 linii China Eastern Airlines, lecący z Kunmingu do Kantonu, rozbił się w okolicach miasta Wuzhou w regionie Kuangsi. Na pokładzie było 123 pasażerów i dziewięcioro członków załogi. Wszyscy zginęli. To nie pierwsza tego sytuacja w lotnictwie: w 2015 r. w Alpach rozbił się samolot Germanwings i - jak się okazało - do katastrofy doprowadził celowo drugi pilot Andreas Lubitz. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#katastrofa lotnicza #Chiny

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo