Polscy biskupi z wizytą w Kijowie. "Chcemy prosić, by Pan dał Ukrainie zmartwychwstanie i życie”

Do Kijowa, stolicy Ukrainy, wybrali się dziś polscy biskupi wraz z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupem Stanisławem Gądeckim. Polscy hierarchowie odprawili tam mszę świętą. "W szczególny sposób prosimy o zmartwychwstanie i życie dla Ukrainy” – mówił w homilii prymas Polski, abp Wojciech Polak.

twitter.com/StanislawBudzik

Oprócz arcybiskupów Gądeckiego i Polaka w trzydniowej wizycie na Ukrainie uczestniczy też metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Jak informowano jeszcze przed wyjazdem, celem tej podróży jest okazanie solidarności i wsparcia dla Ukrainy.

W czwartek po południu biskupi odprawili mszę świętą w kijowskim kościele św. Aleksandra, w której uczestniczył m.in. ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki. W homilii abp Polak nawiązał do zbrodni popełnionych w podkijowskich miejscowościach.

„Kiedy dzisiaj w Buczy modliliśmy się w tych miejscach, w których zostały już dokonane ekshumacje, kiedy widzieliśmy przykryty piaskiem grób, kiedy tam uklęknąłem doświadczałem prawdy, że to miejsce śmierci jest miejscem zmartwychwstania i życia”

– mówił prymas.

Jak dodał „ci, którzy zostali tak okrutnie pozbawieni życia wołają przede wszystkim o to, abyśmy nie tracili nadziei i byli ludźmi zmartwychwstania i życia”.

„Przychodząc do braci na Ukrainę chcemy w szczególny sposób prosić o to, by Pan dał Ukrainie zmartwychwstanie i życie”

– powiedział abp Polak.

Biskupi odwiedzili w czwartek zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskupa Swiatosława Szewczuka. Dzień wcześniej duchowni byli we Lwowie.

Członkom delegacji towarzyszy proboszcz wspólnoty greckokatolickiej w Lublinie ks. Stefan Batruch. Po powrocie hierarchów do Polski planowana jest konferencja prasowa w Poznaniu.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo