Szalona końcówka i rozczarowanie. Tego meczu Polacy nie powinni przegrać

Reprezentacja Polski U17 zagrała dobry mecz z Holandią na Mistrzostwach Europy w Izraelu, ale w 93. minucie straciła bramkę, która oznacza, że ostatni mecz grupowy z Bułgarią będzie już tylko spotkaniem o honor.

Tommaso Guercio wyrównał na 1:1. Niestety, wyniku nie udało się utrzymać
fot. TVP Sport

Polacy po kompromitującej porażce 1:6 z Francją na inaugurację Euro U17 postanowili tym razem postawić wyżej poprzeczkę Holendrom. W pierwszej połowie wyglądali nawet nieźle - mieli nawet okazję do strzelenia gola, ale jeden z naszych zawodników nie trafił czysto w piłkę będąc tuż przed bramką graczy w pomarańczowych strojach. Do przerwy było więc 0:0, a Polaków chwalić można było za postawę w defensywie. Formacje były zwarte, biało-czerwoni grali blisko siebie, co utrudniało grę rywalom. 

Po przerwie cieszyli się jednak Holendrzy. W 51. minucie wykonywali rzut karny, który na bramkę zamienił Huijsen. Choć Holendrzy byli lepsi technicznie, to Polacy imponowali konsekwencją taktyczną. Cierpliwość się opłaciła - w 88. minucie biało-czerwoni rozegrali świetną akcję, a Tommaso Guercio umieścił piłkę w siatce. 

Niestety, nie udało się utrzymać korzystnego wyniku. W 93. minucie meczu Polacy popełnili szkolny błąd, stracili piłkę, Holendrzy wyszli "2 na 1" i Jakub Murawski musiał wyciągać piłkę z siatki. Oznacza to praktycznie koniec szans na wyjście z grupy - na pożegnanie z turniejem biało-czerwoni zagrają z Bułgarią.

Holandia - Polska 2:1 (0:0)

Polska: Jakub Murawski - Tommaso Guercio, Miłosz Kurzydłowski, Konrad Magnuszewski, Mikołaj Tudruj, Jakub Lewicki (72, Kacper Terlecki) - Kacper Śmiglewski (46, Marcel Kalemba), Jakub Staniszewski (85, Szymon Doba), Dawid Drachal (85, Mateusz Wójcik), Dawid Tkacz (66, Kacper Masiak) - Oliwier Sławiński.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polska #Mistrzostwa Europy

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo