Z OSTATNIEJ CHWILI

Sąd uznał Saleha Abdeslama za winnego zabójstw w atakach terrorystycznych w Paryżu z 2015 roku.  • • •

Absurdalna ustawa rosyjskiej Dumy Państwowej. Putin będzie mógł "tworzyć" administracje poza Rosją

Rosyjscy deputowani chcą rozszerzyć uprawnienia swojego prezydenta. Najnowszy projekt ustawy złożony do Dumy Państwowej zakłada m.in.... prawo tworzenia tymczasowych administracji poza Rosją.

Rosja, Moskwa 2015.12.17 Rosyjski prezydent Wladimir Putin podczas 11 corocznej konferencji prasowej, transmitowanej przez telewizje, na której odpowiadał na pytania z widowni
fot Witwicki A/Gazeta Polska

Jak przekazuje portal RBC-Ukraina, powołując się na publikację Meduzy, wiele wskazuje na to, że wspomnianą ustawę wprowadzili deputowani Sprawiedliwej Rosji - Za Prawdę, na czele z Siergiejem Mirnowem.

„Naczelnemu dowódcy Federacji Rosyjskiej, prezydentowi Rosji, w razie potrzeby, udzielamy upoważnienia do tworzenia takich cywilnych administracji, w rzeczywistości tymczasowych organów wykonawczych do rozwiązywania wszystkich niezbędnych zadań”

– powiedział Mironow.

Może być to sposób na kolorowo przedstawioną okupację Ukrainy, do której Kreml, jak wcześniej twierdził, rzekomo nie dążył. Podobnie jak "specjalna operacja wojskowa", która przecież miała na celu "wyzwolenie kraju spod opresji nazistów". Jak widać, nawet krwawe zbrodnie na niewinnych, rosyjska propaganda umie obrać w ładne i przystępne dla ogłupionych Rosjan słowa. 

Portal RBC-Ukraina przypomina również o osobistym angażu w obecną wojnę na Ukrainie. Cytując tekst The Guardian, "Władimir Putin tak osobiście zaangażował się w wojnę na Ukrainie, że według zachodnich źródeł wojskowych podejmuje decyzje operacyjne i taktyczne „na poziomie pułkownika lub brygadiera”.

 


Źródło: rbc.ua, niezalezna.pl

#Władimir Putin #Duma Państwowa

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo