Senat nie uchylił immunitetu Grodzkiemu!

Wczoraj późnym wieczorem miało dojść w Senacie do głosowania nad wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu dla marszałka Tomasza Grodzkiego. Przez cały dzień politycy różnych opcji zadawali sobie pytanie: czy przyzwoitość wygra w Senacie? Wczesnym wieczorem senatorowie PiS twierdzili, że wszystko wskazuje na to, że opozycja jednak Grodzkiego obroni. Wbrew twardym zarzutom prokuratury o korupcję w aferze kopertowej. W Codziennej przypominamy, że Senatowi zajęło 423 dni zajęcie się sprawą immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Przez ponad rok codziennie informowaliśmy w naszych mediach na temat senackiej obstrukcji w sprawie głosowania nad immunitetem Tomasza Grodzkiego. Do chwili zamknięcia czwartkowego numeru do głosowania nie doszło, ale potem odpowiedź na pytanie jednak padła. Już po zamknięciu numeru stało się jasne, że mamy do czynienia ze skandalem: Senat nie uchylił immunitetu Grodzkiemu!

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Środa była dniem, w którym oficjalnie już Finlandia i Szwecja wystąpiły o akces do NATO. Sojusz przyjmując te dwa kraje urośnie w siłę. To także większe bezpieczeństwo Polski. W czwartkowym numerze informujemy o stanowisku polskich polityków wobec tych faktów.  

– W ten sposób Rosja nie będzie mogła już mówi o żadnej strefie wpływów, wokół siebie będzie miała państwa demokratyczne, mające pokój jako cel nadrzędny, ale należące do najlepszego sojuszu – mówił poseł PiS Michał Jach. Jego zdanie podziela były kandydat na prezydenta RP Marek Jakubiak. – Złożenie przez Finlandię i Szwecję wniosków o członkostwo w NATO będzie historyczną chwilą – ocenił Jakubiak.

NATO rośnie w siłę, a Unia Europejska snuje plany. Komisja Europejska ogłosiła, że chce, by UE zmobilizowała ok. 300 mld euro na zmniejszenie swojej zależności energetycznej od Rosji. Bruksela przekaże też 248 mln euro pięciu krajom UE – w tym Polsce – które ponoszą największe koszty przyjmując uchodźców z Ukrainy. Planuje także, jak odbudować Ukrainę.

Ukraina wciąż walczy, a jednym z głównych tematów wojennych w środę było pytanie, co stanie się z obrońcami Azowstalu. Obrońcy Mariupola, uwięzieni w zakładach Azowstal, poddali się po wynegocjowaniu przez Kijów warunków ich ewakuacji. Zdaniem zachodnich ekspertów Rosja nie wywiąże się jednak z obietnicy wymiany jeńców. Informujemy szeroko o tej sprawie na łamach czwartkowej Codziennej. „Azowstal przez 82 dni był twierdzą nie do zdobycia. Ponad 200 bohaterskich obrońców Mariupola, by ratować ich życie, ewakuowano na tereny kontrolowane przez Rosjan. Agresor już wykorzystuje ten fakt do siania zamętu i propagandowej nagonki na ukraińskie wojsko. Czy ranni żołnierze Pułku Azow i 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej wrócą bezpiecznie do swoich rodzin? To niebezpieczna gra, w której karty rozdaje niestety rosyjski okupant. „ - pisze na naszych łamach Grzegorz Wszołek. Zachęcam do lektury!

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Jarosław Molga
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo