Z OSTATNIEJ CHWILI

Biden: mówiłem Putinowi, że jeśli zaatakuje Ukrainę, NATO się wzmocni i bardziej się zjednoczy; dokładnie to się stało • • •

Policjant uratował życie księdzu podczas mszy świętej

Mł. asp. Andrzej Kuśniesz w czasie wolnym uczestniczył w nabożeństwie w kościele. Funkcjonariusz zauważył, że kapłan w czasie mszy świętej zaczyna mieć symptomy niedotlenienia. Natychmiast wyprowadził duchownego na zewnątrz, a ten stracił przytomność. Funkcjonariusz udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej - na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

dolnoslaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 maja br. około godziny 10:00 w kościele znajdującym się w jednej z miejscowości Gminy Wołów. Policjant zauważył nietypowe zachowanie księdza sprawującego mszę świętą. Kapłan mówił coraz wolniej i coraz mniej wyraźnie.

Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do księdza i wyprowadził go z kościoła. Po wyjściu z budynku kapłan stracił przytomność i upadł na ziemię. I tym razem policjant wykazał się znajomością zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Dzięki działaniom funkcjonariusza duchowny odzyskał przytomność. Wezwane na miejsce Pogotowie Ratunkowe zabrało księdza do szpitala celem przeprowadzenia dalszych badań.

 


Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo