Morawiecki: „Dla mnie jesteście superbohaterami”

Premier Mateusz Morawiecki przemawiał podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce. - Dla mnie jesteście superbohaterami, którzy walczą z emocjami, nieufnością, traumami, lękami, przezwyciężają te lęki - powiedział.

Twiiter @PremierRP

Szef rządu wskazał, że rodzice zastępczy nie tylko dzielą się wielkim sercem ze swoimi podopiecznymi, ale także wykonują ciężką pracę.

- Dla mnie jesteście superbohaterami, którzy walczą nie z komiksowymi czarnymi charakterami, ale walczą z emocjami, nieufnością, traumami, lękami, przezwyciężają te lęki. To coś niezwykle wielkiego

- podkreślił Morawiecki.

Podziękował rodzicom zastępczym i przekazał im wyrazy uznania. - Kiedy rodzi się dziecko, to troszeczkę jest inaczej, to nieznana karta. A wy, rodziny zastępcze, często przyjmujecie te dzieci już z pełnym bagażem bólu, musicie przezwyciężać te problemy, z którymi oni przyszli do was. To jest coś niewyobrażalnego - powiedział premier.

Złożył również podziękowania opiekunom z domów dziecka. - Wprawdzie nastąpiła w ostatnich latach pewna pożądana zmiana, zmniejszenie tych dużych placówek opiekuńczych, ale wiem doskonale, że one cały czas są, podzielone na mniejsze jednostki - zaznaczył.

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo