PO będzie bronić Grodzkiego jak niepodległości? Senator Koc nie spodziewa się uchylenia immunitetu marszałka

- Już po wczorajszych obradach komisji regulaminowej, kiedy to wniosek prokuratury o zniesienie immunitetu został odrzucony, wydaje się, że konsekwentnie większość senacka będzie broniła marszałka Grodzkiego w myśl zasady doktryny Neumanna - powiedział senator Maria Koc przed głosowaniem nad immunitetem Tomasza Grodzkiego.

Fot Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

423 dni - tyle zajęło Senatowi zajęcie się sprawą immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Przez ponad rok codziennie informowaliśmy w naszych mediach na temat senackiej obstrukcji w sprawie głosowania na immunitetem Tomasza Grodzkiego. Dzisiaj Senat w końcu zajmie się sprawa immunitetu marszałka, który jest podejrzany przez prokuraturę o czyny korupcyjne.

Zapytaliśmy senator Prawa i Sprawiedliwości Marię Koc o to, czy jej zdaniem Senat zdecyduje dzisiaj o uchyleniu immunitetu marszałka. - Wydaje mi się, że nie. Już po wczorajszych obradach komisji regulaminowej, kiedy to wniosek prokuratury o zniesienie immunitetu został odrzucony, wydaje się, że konsekwentnie większość senacka będzie broniła marszałka Grodzkiego w myśl zasady doktryny Neumanna ("Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości") - stwierdziła. 

- Można spodziewać się, że podczas senackiej dyskusji będą powtarzane zarzuty, że jest to "jakiś atak polityczny". Przyzwyczailiśmy się już do tego, że wbrew faktom politycy Platformy Obywatelskiej snują jakieś teorie spiskowe 

- dodała. 

Uchylenia immunitetu Grodzkiemu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Według prokuratury, Grodzki pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich. Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw i są elementem nagonki politycznej.

 

 


Źródło: Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo