Po Francuzach, Rosja wydala także hiszpańskich dyplomatów

MSZ Rosji zakomunikował władzom Hiszpanii wydalenie 27 dyplomatów tego kraju zatrudnionych w ambasadzie w Moskwie. Decyzja ma związek z kwietniowym wydaleniem przez rząd Pedro Sancheza 25 rosyjskich dyplomatów i pracowników ambasady w Madrycie.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Powołujący się na źródła w hiszpańskim rządzie dziennik “El Pais” poinformował, że MSZ Rosji zakomunikowało już swoją decyzję ambasadorowi Hiszpanii w Rosji Marcosowi Gomezowi Martinezowi, wzywając go do siedziby resortu w środę rano.

Madrycki dziennik twierdzi, że szef placówki dyplomatycznej miał otrzymać od Rosjan listę dyplomatów, którzy zostali uznani za persona non grata.

5 kwietnia szef MSZ Hiszpanii Jose Manuel Albares ogłosił, że wydalając 25 rosyjskich pracowników dyplomatycznych, rząd Sancheza spodziewa się “symetrycznej odpowiedzi” ze strony Kremla.

Decyzję o uznaniu za persona non grata rosyjskich dyplomatów uzasadnił wówczas koniecznością odpowiedzi na “barbarzyństwo” dokonane wobec ludności cywilnej przez rosyjskie wojska w ukraińskim mieście Bucza.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #Ukraina #Hiszpania #wydalenie dyplomatów

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo