Fogiel: Kompromis w sprawie Sądu Najwyższego „jest w zasięgu ręki”

"Jestem przekonany, że idziemy w dobrym kierunku. W czwartek powinno odbyć się kolejne posiedzenie komisji sprawiedliwości ws. projektu zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. Liczę, że kompromis w tej sprawie jest w zasięgu ręki" - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Radosław Fogiel
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

We wtorek odbyło się spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, podczas którego rozmawiano m.in. o zmianach w ustawie o SN. Pracuje nad nimi sejmowa komisja sprawiedliwości, która jako wiodący przyjęła projekt prezydenta Andrzeja Dudy, do którego krytycznie podchodzi jednak Solidarna Polska. Na czwartek zaplanowane jest kolejne posiedzenie komisji ws. tego projektu.

Fogiel został zapytany w radiu Plus, czy po wtorkowym spotkaniu jest kompromis w sprawie zmian w SN. "Rozmowy były o różnych sprawach, głównie dotyczących przyszłości, planów legislacyjnych. Rzeczywiście pojawił się tam też temat reformy wymiaru sprawiedliwości w tym jej wymiarze sądownictwa dyscyplinarnego" - powiedział wicerzecznik PiS.

Jestem przekonany, że idziemy w dobrym kierunku. Jutro powinna odbyć się kolejna komisja sprawiedliwości. Jej przewodniczący poseł Marek Ast czekał, bo miał sygnały, że trwają rozmowy między różnymi zainteresowanymi stronami. Więc liczę, że tutaj ten kompromis jest w zasięgu ręki

 - powiedział Fogiel.

Na pytanie, czy podczas wtorkowego spotkania zapadały jakieś uzgodnienia ws. kwestii przewidzianego w prezydenckim projekcie "testu bezstronności i niezawisłości sędziego", któremu sprzeciwia się Solidarna Polska, Fogiel odparł, że "wnioski w tej kwestii są optymistyczne". "Konkretnych zapisów, oczywiście w takim formacie spotkania nikt tam nie ustalał, ale rozmowy były dobre" - dodał.

Zaznaczył, że nie chce niczego przesądzać, bo "polityka lubi nas zaskakiwać" i zupełnie pewny będzie, gdy dojdzie do głosowania w Sejmie w sprawie projektu zmian w SN. "Ale zakładam, że są duże szanse na to, że na tym najbliższym posiedzeniu Sejmu 25-26 maja będziemy nad tym pracować" - powiedział Fogiel.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Sąd Najwyższy #spór o Sąd Najwyższy #Radosław Fogiel

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo