Wieczorem głosowanie ws. immunitetu marszałka Grodzkiego. "Zobaczymy, czy zwycięży przyzwoitość"

W środę wieczorem w Senacie będzie głosowany wniosek prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie marszałka Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej - poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

Pęk o decyzji poinformował w mediach społecznościowych. "Konwent Seniorów zdecydował, że dziś na posiedzeniu Senatu w godzinach wieczornych będzie głosowany wniosek prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej" - napisał. "Zobaczymy, czy zwycięży przyzwoitość, czy #DoktrynaNeumanna" - dodał.

Senacka komisja regulaminowa zarekomendowała we wtorek odrzucenie wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Za negatywną opinią wobec wniosku opowiedziało się 7 senatorów, 5 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchylenia immunitetu Grodzkiemu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Na początku posiedzenia komisji prokurator regionalny w Szczecinie Artur Maludy podtrzymał wniosek, podkreślił, że chodzi o art. 228 Kk czyli zarzut "sprzedajności osoby pełniącej funkcję publiczną".

Według prokuratury, Grodzki pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw i są elementem nagonki politycznej.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo