Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z hiszpańskim tenisistą Alejandro Davidovichem Fokiną 6:7 (4-7), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8-10) w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu • • •

Wśród Niemców wzrosło zainteresowanie Bundeswehrą

Od początku wojny w Ukrainie ogromnie wzrosło zainteresowanie Niemców Bundeswehrą: więcej osób szuka informacji w internecie o armii i jej misjach. Co więcej, podwoiła się również liczba chętnych do służby - pisze portal dziennika „Merkur”.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/ArmyAmber

„Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę liczba zapytań wzrosła ogromnie”

– potwierdza rzeczniczka ministerstwa obrony. W marcu stronę bundeswehr.de odwiedziło około 1,5 miliona osób więcej, niż rok wcześniej. Ilość odsłon w szczycie wyniosła prawie 4,1 mln. W lutym i w marcu witryna ministerstwa bmvg.de była odwiedzana cztery razy częściej, niż w tych samych miesiącach rok wcześniej.

Od wybuchu wojny ministerstwo obrony odnotowało też duży wzrost zainteresowania na swoich mediach społecznościowych – Facebooku i YouTube.

„Wojna sprawiła, że Bundeswehrą i jej misją zainteresowało się znacznie więcej osób w kraju. Także tych, którzy wcześniej nie interesowali się wojskiem”

– potwierdza Eva Hoegl (SPD), pełnomocniczka federalna ds. sił zbrojnych. Jak dodaje Hoegl, jeszcze w 2021 roku, kiedy rozmawiała z niemieckimi żołnierzami, stacjonującymi w ramach misji NATO na Litwie, „żołnierze ci mieli poczucie, że są całkowicie poza zainteresowaniem niemieckiej opinii publicznej”.

„Teraz sytuacja całkowicie się zmieniła”

– podkreśla Hoegl.

Na początku wojny wzrosło także „na krótki czas” zainteresowanie karierą w Bundeswehrze. Większe zainteresowanie odnotował ponadto Związek Rezerwistów Niemieckich Siła Zbrojnych.

„Podczas konfliktu na Ukrainie zaobserwowaliśmy podwojenie liczby nowych rejestracji w porównaniu z poprzednimi latami”

– potwierdziła rzeczniczka.

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP

#wojna #Rosja #Ukraina #Niemcy

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo