Piknik patriotyczny "Jeszcze Polska nie zginęła" i dni skupienia. W najbliższy weekend zapraszamy do Ostródy

W najbliższą sobotę, 21 maja w Ostródzie Kaczorach odbędzie się piknik patriotyczny "Jeszcze Polska nie zginęła", podczas której odbędzie się m.in. koncert "Rapsodia Wojenna" Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego oraz interesująca debata historyków na temat desowietyzacji przestrzeni publicznej. Serdecznie zapraszamy.

pixabay.com/kaboompics

W sobotę o 16.00 piknik patriotyczny rozpocznie się debatą historyków na temat desowietyzacji przestrzeni publicznej, którą będzie prowadził ks. dr Jarosław Wąsowicz. W debacie udział wezmą - Tadeusz Płużański, redaktor naczelny miesięcznika "Nasza Historia", dr Marek Szymaniak, zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz dr Paweł Warot, dyrektor oddziału IPN w Gdańsku.

Następnie odbędzie się wernisaż wystawy "Ukraina walczy" połączony z dyskusją, w którym weźmie udział Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda oraz Robert Kwiatek (Stowarzyszenie FMW). Opowiedzą oni o swoich obserwacjach z pobytu na Ukrainie w trakcie wojny.

Piknik uświetni koncert "Rapsodia wojenna" Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego.

Wstęp na piknik jest wolny. Dla zainteresowanych istnieje możliwość noclegu.

Organizatorami pikniku są Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku, Gmina Ostróda, Kluby "Gazety Polskiej" oraz Stowarzyszenie FMW.

Piknik jest częścią organizowanych w Kaczorach religijno-patriotycznych dni skupienia. 

20 maja, w piątek, w Salezjańskim Ośrodku w Kaczorach (Ostróda), rozpoczną się trzydniowe religijno-patriotyczne dni skupienia. Inauguracja nastąpi w piątkowy wieczór - o 20.00 odbędzie się konferencja "Tryumf Kościoła w wizji św. Jana Bosko" prowadzona przez ks. Jarosława Wąsowicza. Tradycyjnie o 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórskim, po którym organizatorzy zapraszają na spotkanie integracyjno-dyskusyjne z poczęstunkiem.

Po porannym śniadaniu uczestnicy dni skupienia udadzą się do Gietrzwałdu, gdzie w miejscowych sanktuarium odbędzie się msza św. w intencji żyjących i zmarłych działaczy FMW, Klubów "Gazety Polskiej" środowisk kibicowskich i patriotycznych. Po mszy odbędzie się wspólny rożaniec na Dróżkach Maryjnych do Cudowego Źródła. Po powrocie do Kaczor - obiad.

O godzinie 16.00 w sobotę rozpocznie się piknik patriotyczny "Jeszcze Polska nie zginęła". Wieczorem zaplanowany jest integracyjny grill. 

W niedzielę - msza święta o godzinie 8.00, a następnie wyjazd z Kaczor.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo