Rosyjscy hakerzy zapowiadają ataki. Które kraje znalazły się „ na celowniku"?

Trwająca od niespełna trzech miesięcy rosyjska napaść na Ukrainę ma swoje odzwierciedlenie również w cyberprzestrzeni. Grupa hakerska Killnet z Rosji, ogłosiła rozpoczęcie działań przeciwko krajom wspierającym Ukrainę. Na „czarnej liście" znalazła się m.in. Polska.

Cyberwojna nabiera tempa...
Zdjęcie autorstwa Soumil Kumar z Pexels

Niemalże od początku inwazji Rosji na Ukrainę hakerzy głównie skupieni wokół kolektywu Anonymous przeprowadzali szereg ataków na rosyjską infrastrukturę. Wszystkie te działania mocno psuły Kremlowi krew. Jednak tym razem to Rosjanie postanowili odpowiedzieć w podobnym stylu, publikując materiał wideo, który to na swoim Twitterze podała dalej Nexta.

"Naziści i rusofoby" 

W udostępnionym filmie rosyjscy haktywiści mówią m.in. o "znoszeniu ataków nazistów i rusofobów" oraz byciu przez nich obrażanymi. Ponadto, dodają, że "rosyjski cyberspecnaz podejmuje zadanie walki za Rosję".

Warto podkreślić, że nie jest to pierwsze tego typu działanie rosyjskich hakerów - szczególnie w ostatnim czasie. O ile przez ostatnie miesiące słyszeliśmy głównie o działaniach "zamaskowanych", tak ci odpowiadali tym samym, ale na o wiele mniejszą skalę. Poza tym jeszcze przed wojną głośno było o różnych próbach, a jeszcze w marcu "skanowali amerykański system energetyczny", co mogłoby doprowadzić do ataku na większą skalę.

Wśród wymienionych przez Killnet państw znajdują się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania. Niemcy, Włochy, Łotwa, Rumunia, Litwa, Estonia, Polska oraz Ukraina. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że grupa Anonymous zapowiedziała zintensyfikowanie działań przeciwko firmom powiązanym z Kremlem. 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, komputerswiat.pl

 

#Killnet #cyberwojna #Ukraina #wojna #Rosja

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo