"Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne". USA: Po raz pierwszy od 50 lat publiczna dyskusja o UFO

Kongres USA rozpoczął we wtorek po raz pierwszy od ponad pół wieku publiczne przesłuchania na temat UFO. Wśród kongresmenów pojawiły się opinie, że jest to realna sprawa, a jedna z omawianych hipotez mówi o możliwości wykorzystywania przez Rosję lub Chiny nowoczesnych technologii w amerykańskiej przestrzeni powietrznej.

pixabay

Przesłuchania w komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów dotyczące UFO (niezidentyfikowanych obiektów latających) obejmują m.in. zeznania przedstawicieli sił zbrojnych. Są transmitowane na żywo na kanale YouTube. Otworzył je demokratyczny szef komisji Andre Carson.

"Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. I tak też należy je traktować. (…) Są niewyjaśnione, to prawda. Ale są prawdziwe. Należy je zbadać. A wszelkie zagrożenia, jakie ze sobą niosą, muszą zostać zminimalizowane"

– mówił Carson.

CNN wspomina o raporcie, w którym przeanalizowano 144 doniesienia o zjawiskach określanych przez rząd jako "niezidentyfikowane zjawiska powietrzne". Na razie tylko jedno z nich udało się wyjaśnić.

„Dla ustawodawców oraz personelu wywiadowczego i wojskowego zajmującego się niewyjaśnionymi zjawiskami rejestrowanymi w powietrzu, większe obawy budzi nie to, że obce życie odwiedza Ziemię, ale raczej, że zagraniczny przeciwnik, jak Rosja czy Chiny, może wykorzystywać w amerykańskiej przestrzeni powietrznej technologię nowej generacji, o której Stany Zjednoczone nie wiedzą”

– podało CNN.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo