Z OSTATNIEJ CHWILI

Salah Abdeslam został skazany na dożywocie za udział w zamachach terrorystycznych z listopada 2015 roku.  • • •

Senacka Komisja podjęła decyzję ws. Grodzkiego. "Doktryna Neumanna" trwa

Senacka Komisja Regulaminowa Etyki i Spraw Senatorskich podjęła decyzję ws. wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie marszałka Senatu do odpowiedzialności karnej. Jak można było się tego spodziewać, "doktryna Neumanna" znów znalazła swoje zastosowanie.

Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Komisja przyjęła uchwałę, gdzie będzie rekomendować Senatowi odrzucenie wniosku Prokuratora Generalnego. Tym samym marszałek Senatu Tomasz Grodzki najprawdopodobniej nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. 

"W historii naszego parlamentaryzmu mamy wielu posłów i senatorów, którzy zrzekali się immunitetu, odważnie występowali przed sądem. Niezależny sąd powinien wydać werdykt - pan marszałek tego nie chce. Ja czytałem bardzo uważnie wniosek prokuratury, dane są porażające, bardzo przykre. Pan marszałek powinien się poddać wyrokowi niezależnego sądu w sposób honorowy i odważny. Jest lekarzem, chirurgiem, transplantologiem, więc tej odwagi pewnie mu do tej pory nie brakowało"

- mówił przed rozpoczęciem obrad komisji były marszałek Senatu, Stanisław Karczewski, w rozmowie z TVP Info.

Uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego domagała się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała wniosek w tej sprawie.

Według tej prokuratury Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

 


Źródło: senat.gov.pl, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo