Najnowszy numer „GP”: UWAGA! Będą ataki Kremla w Polsce. Znamy scenariusze rosyjskich prowokacji u nas

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 18 maja 2022 r. szczególnie polecamy tekst Piotra Lisiewicza „Plany ataków Kremla w Polsce. Podobnymi metodami Rosja skłócała Ukraińców z Węgrami”. Będzie też o tajemnicy „nierozerwalnego braterstwa” z żołnierzami Armii Radzieckiej wpływowego generała oraz o anomaliach cenowych i transakcjach w ostatnim kwadransie sesji giełdy. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Polacy chcą zająć Lwów, a pomaga im w tym… ukraiński rząd – to przekaz rosyjskiej agentury dla mieszkańców zachodniej Ukrainy. Wojennych planów Polska ma więcej, na przykład napaść na Białoruś oraz Naddniestrze, ale to wersja dla Rosjan i Białorusinów. Z kolei w Polsce rosyjscy agenci rozpowszechniają kłamstwa o pracodawcy, który zwolnił 70 Polaków, by zatrudnić, za rządowe pieniądze, Ukraińców. Ci nie dość, że mają u nas przywileje, to często są przestępcami albo banderowcami, którzy rozpoczną walkę z Polakami. – To jest „podgotowka”, budowanie skojarzeń w naszych głowach, przygotowywanie nas do odbioru czegoś, co ma się wydarzyć w przyszłości. Jeśli choćby w część tego uwierzymy, to prawdopodobnie pojawią się po prostu rosyjskie grupy operacyjne, które będą to realizować. – mówi „GP” gen. Andrzej Kowalski, były szef polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
- więcej w tekście Piotra Lisiewicza.

Ponadto w numerze:

  • Złoty generał od szyfrogramu z Moskwy

Szefem ataszatu wojskowego przy ambasadzie RP w Moskwie, z którego wysłano w 2008 roku skandaliczny prorosyjski szyfrogram uderzający w Lecha Kaczyńskiego, a zarazem członkiem delegacji stojącej za planem wojskowego porozumienia Polski z Rosją w 2010 roku, był gen. Grzegorz Wiśniewski. Jak ustaliła „GP”, w latach 80. został on zarejestrowany jako tajny współpracownik wojskowych służb specjalnych PRL, a przełożeni oceniali go jako człowieka „związanego nierozerwalnym braterstwem idei broni z żołnierzami Armii Radzieckiej”. 
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Putin chciał nas osłabić, ale poniósł porażkę - wywiad z brytyjską ambasador w Polsce

Jak mówiła ostatnio minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Liz Truss, mamy do czynienia z najważniejszym momentem strategicznym w Europie od dekad, musimy zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Tu ważna jest rola Polski jako państwa znajdującego się przy froncie, które przez całe dekady pokazało, że dobrze rozumie, jakim zagrożeniem dla NATO jest Rosja, które musiało zmierzyć się z atakiem hybrydowym prowadzonym na granicy z Białorusią. To doświadczenie Polski jest absolutnie kluczowe dla naszych analiz, dla Zachodu, dla NATO i dla naszej współpracy bilateralnej.
- mówi w rozmowie z „GP” brytyjska ambasador w Polsce Anna Clunes. Z brytyjską ambasador w Polsce Anną Clunes rozmawia Maciej Kożuszek

  • Czy ktoś sztucznie podbija ceny energii?

Urząd Regulacji Energetyki sprawdza, czy rekordowy wzrost cen energii elektrycznej nie jest efektem giełdowej manipulacji. Sprawę bada też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego
- ustaliła „Gazeta Polska”.

  • Ukrainę „przejmuje” GRU. Zmiany w rosyjskiej bezpiece

Władimir Putin zdecydował: działania wywiadowcze przeciwko Ukrainie całkowicie bierze w swe ręce wywiad wojskowy. To oznacza ostateczne pognębienie FSB, a przede wszystkim jej 5. Służbę, która dotychczas odpowiadała za ukraiński odcinek. Ale żeby uspokoić Łubiankę, z aresztu zwolniono szefa „wywiadu” FSB, wcześniej uznanego za głównego winnego złego rozpoznania sytuacji przed wkroczeniem armii na Ukrainę.
- czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

  • Targowica, czyli ohyda narodu i zdrada Ojczyzny. Akt wyzwolenia, który zrodził akt podłości

Miała wreszcie Polska swoje wielkie święto. Po ponad stu latach karlenia ducha narodowego i upadku sił państwowych, po uwikłaniu się w zależności od obcych, po deprawacji korupcją, bezideowością i cynizmem, po niemal zupełnym zatraceniu cnót obywatelskich, które zastąpiła czysta prywata – Rzeczpospolita budziła się. 3 maja 1791 roku uchwalił sejm skonfederowany Konstytucję – akt niezwykły, zdumiewający swoich i obcych, akt dający nadzieję na dalsze życie Ojczyzny. Akt i wyrastające z niego dzieło tak wielkie, że wszyscy wrogowie wolności zjednoczyli się, by je zniszczyć.
- więcej w tekście Tomasza Panfila.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niebalezna.pl, Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo