NOWE FAKTY w sprawie rosyjskiego ataku rakietowego przy granicy z Polską. Wiadomo, jaki miał być cel

Rosyjski atak rakietowy, przeprowadzony w nocy z poniedziałku na wtorek w rejonie (powiecie) jaworowskim w pobliżu granicy z Polską, był wymierzony w infrastrukturę kolejową; obiekt został zniszczony, nie ma doniesień o ofiarach - poinformował we wtorek rano na Telegramie szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki.

facebook.com/kpszsu

Zaatakowano infrastrukturę Kolei Lwowskich. (...) Pociski nadleciały ze wschodu, nasze wojska obrony powietrznej zestrzeliły trzy rakiety manewrujące. Serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców Lwowszczyzny.
- napisał Kozycki. 

Wcześniej na portalu niezależna.pl informowaliśmy, że w nocy pojawiły się informacje o serii głośnych eksplozji słyszanych we Lwowie. Według niektórych relacji w krótkim czasie dało się słyszeć od 8 do 10 wybuchów. Dziennikarze Associated Press zauważyli w mieście jasną poświatę towarzyszącą eksplozjom, która rozświetliła nocne niebo po zachodniej stronie miasta. Później czuć było zapach spalenizny.

Obiekt kolejowy został częściowo uszkodzony odłamkami zestrzelonego pocisku. 

W okolicznych domach wypadły szyby z okien. A to wszystko zaledwie 20 km od granicy z Unią Europejską (granicą polsko-ukraińską). Był to jeden z największych ataków na obwód lwowski pod względem liczby rakiet.
- dodał na Telegramie mer Lwowa Andrij Sadowy.

Dowództwo ukraińskich sił powietrznych potwierdziło rano na Facebooku przechwycenie trzech pocisków, a także doprecyzowało, że ostrzał nastąpił z południowego wschodu ze stanowisk rakietowych na Morzu Czarnym.

 


 

17 травня, опівночі, ворог завдав ракетного удару по об'єктах інфраструктури  Львівської області.  Три крилаті ракети...

Opublikowany przez Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces Poniedziałek, 16 maja 2022

 

 

 


Źródło: niezależna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo