Noc będzie chłodna. Wystąpią przymrozki

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie, ale chłodno, z lokalnymi przymrozkami. Informację przekazała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/manfredrichter

Noc z poniedziałku na wtorek będzie pogodna, ale chłodna. Na północnym wschodzie kraju prognozowane są przymrozki. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, 8 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Dolnym Śląsku.

"Najzimniej tej nocy będzie na krańcach wschodnich Podlasia, tam termometry pokażą do -5 st. C. Na Warmii i Mazurach oraz na wschodnim Pomorzu do -3 st. C"

– przekazała synoptyk.

W miarę upływu nocy od zachodu zacznie przybywać chmur, a na południowym zachodzie i zachodzie lokalnie może popadać deszcz.

"W rejonach podgórskich Sudetów i w Sudetach prognozowane są opady deszczu i burze podczas których może spaść do 20 milimetrów deszczu na metr kwadratowy. Będzie też silnie wiało, nawet do 60 km/h"

- dodała.

Wtorek od rana będzie kolejnym pogodnym dniem, tylko na zachodzie i południu miejscami pojawi się dużo chmur i przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 13 st. C. na wschodzie do 20 st. C. na zachodzie kraju.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo