To przejdzie do historii. Politolog Siewierska-Chmaj o wyborcach PiS: Chłopi pańszczyźniani!

Spektakularny występ w jednym z programów w "Super Expressie" zaliczyła Anna Siewierska-Chmaj. Politolog mówiła o wyborcach PiS nazywając ich... "chłopami pańszczyźnianymi".

Anna Siewierska-Chmaj
fot. Youtube/Super Express

Siewierska-Chmaj, która w latach 2018 - 2021 była rektorem Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie, a obecnie pracuje na Uniwersytecie Rzeszowskim, to wielka miłośniczka literatury. W trakcie rozmowy w "SE" dało się zauważyć w tle na półce książkę o Angeli Merkel. W rozmowie nawiązała też do "Ludowej historii Polski" Leszczyńskiego. 

- Mam wrażenie, że wyborcy PiS-u to są właśnie ci chłopi pańszczyźniani, którzy teraz po prostu na każdym, do kogo się przyklei łatka elity, to będą się mścić. I to jest tak: "nasi teraz mają władzę, nasi teraz biorą"

- powiedziała. 

Bycie wykładowcą akademickim i ekspertem mediów w jednym sprawia, że wypowiadane słowa podlegają ocenie. Tu jest ona jednoznaczna: internauci wskazują, że dr hab. Siewierska-Chmaj w swoim kategoryzowaniu posunęła się o krok za daleko. Słowa o "chłopach pańszczyźnianych" odebrane zostaną zapewne jako przejaw pogardy i wpisane do długiej już księgi podobnych występów ze strony tzw. "elit".

 


Źródło: niezalezna.pl

#PiS #Anna Siewierska-Chmaj

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo