Ukraiński dron zamienił czołg wroga w proch! [WIDEO]

Mniej niż dwie minuty — tak mało czasu potrzebował ukraiński dron, aby zrównać z ziemią rosyjski czołg T-72B3. Co więcej, w ataku na agresora użyto... broni domowej roboty! Jeden z pocisków prawdopodobnie trafił w magazyn amunicji, co poskutkowało olbrzymim wybuchem, który został uwieczniony na nagraniu.

Facebook.com/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine//Zrzut ekranu (Telegram: Диванно-штурмовая бригада)

Internet obiegło spektakularne nagranie z frontu, na którym widać, jak ukraiński dron w zaledwie kilka chwil dosłownie równa z ziemią rosyjski czołg. Z treści opisu zamieszczonego wraz z filmem, który trwa nieco ponad półtorej minuty, wynika, że zniszczeniu uległ T-72B3. Jest to jeden z nowszych wariantów czołgu T-72, którym wojska radzieckie zbroiły się na początku lat 70 ubiegłego stulecia.

Trwało to krócej niż 2 minuty!

"Nasz dron niszczy rosyjski czołg T-72B3 przy użyciu amunicji domowej roboty. Dwóch »orków« uciekło, a kierowca-mechanik, który był w środku, został zredukowany do popiołu i wróci do domu w puszce po majonezie"

— napisał autor wideo, które zamieścił na Telegramie.

Nie wiadomo, z jakiego konkretnie drona dokonano tego ataku. Warto zaznaczyć że to już kolejny raz, kiedy bezzałogowy statek powietrzny wykorzystywany jest podczas walki z rosyjskim agresorem na Ukrainie. Drony cieszą się tu dużą popularnością, są cenione za sprawne rozpoznawanie, a następnie szybkie atakowanie wroga.

Armia ukraińska dość często używa drona R18, który pozwala niszczyć czołgi "z zaskoczenia". Szybko nadlatuje nad opancerzone pojazdy wroga i momentalnie spuszcza na nie pociski. Warto dodać, że dron R18 jest w stanie przenosić uzbrojenie o wadze do pięciu kg, dzięki czemu można podczepić pod niego nawet niewielkie bomby.

 


Źródło: Niezalezna.pl, twitter.com, komputerswiat.pl

#wojna #Rosja #Ukraina #drony

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo